Testy emisji

DEKRA jest światowym liderem w dziedzinie badań emisji spalin pojazdów

Dzięki ponad 95-letniemu doświadczeniu w kontroli pojazdów i obecności w 20 krajach, DEKRA jest światowym liderem w testowaniu emisji spalin pojazdów, pomagając chronić zarówno użytkowników dróg, jak i środowisko na całym świecie. DEKRA zapewnia klientom kontrole emisji spalin, które często są połączone z dokładną inspekcją bezpieczeństwa pojazdu.

Testy emisji DEKRA zapewniają, że emisja spalin pojazdów w całym okresie ich eksploatacji spełnia wartości referencyjne. Wartość referencyjna to w większości przypadków poziom, jaki pojazd miał w dniu homologacji.
Doświadczeni inspektorzy pojazdów DEKRA mogą dokładnie skontrolować wszystkie pojazdy drogowe za pomocą najnowocześniejszego sprzętu i procesów najwyższej jakości. Działania te można również uzupełnić o kontrolę elektroniczną za pomocą diagnostyki pokładowej.
Stale współpracujemy z krajowymi i międzynarodowymi władzami i instytucjami w celu ulepszenia testów emisji spalin i dostosowania ich do warunków technicznych nowoczesnych pojazdów. Przykładem może być wprowadzenie pomiarów tlenków azotu (NOx) i cząstek stałych (PN).

Specjaliści DEKRA ds. kontroli emisji spalin oferują klientom następujące usługi i korzyści:

  • Dzięki testowi emisji spalin przy użyciu najnowocześniejszego sprzętu DEKRA zapewnia, że emisje spalin wszystkich pojazdów na drogach spełniają wartości referencyjne.
  • Test można również uzupełnić o kontrolę elektroniczną za pośrednictwem diagnostyki pokładowej.
  • Dzięki testom DEKRA identyfikowane są wszelkie odchylenia w układzie wydechowym pojazdu, a eliminacja tych usterek przyczynia się do redukcji emisji i zapobiegania zanieczyszczeniom.
  • Oferujemy wygodne i elastyczne rozwiązania dla naszych klientów biznesowych, aby zoptymalizować czas przestoju, ułatwić różne etapy (od spotkania, do fakturowania) oraz zapewnić odpowiedni stan pojazdu użytkowego i kierowcy.