Obowiązkowe kontrole okresowe

Obowiązkowe okresowe kontrole pojazdów dla klientów profesjonalnych

DEKRA angażuje się w bezpieczeństwo na drogach od momentu założenia organizacji w 1925 roku. Jesteśmy numerem 1 na świecie w zakresie usług kontroli pojazdów

Obowiązkowe okresowe badania techniczne dla klientów biznesowych są podstawą naszych usług kontroli bezpieczeństwa pojazdów, zapewniając, że pojazdy flotowe naszych profesjonalnych klientów są bezpieczne, niezawodne i spełniają wszystkie wymagane normy określone w przepisach krajowych i międzynarodowych.

Informacje o obowiązkowych kontrolach okresowych

Menedżerowie flot muszą być pewni swoich pojazdów, bezpieczeństwa towarów i kierowców. DEKRA oferuje naszym profesjonalnym klientom szereg wygodnych, cyfrowych i elastycznych rozwiązań, aby ułatwić różne etapy, od spotkania do wystawienia faktury, ograniczając przestoje i zakłócenia w działalności naszych klientów. Oprócz kontroli pojazdów oferujemy kilka usług w tej samej lokalizacji, takich jak kontrola podnośników i żurawi samochodowych, kontrola tachografów i kontrole ADR (w zależności od lokalnych przepisów).
Opracowujemy usługi spełniające konkretne potrzeby naszych profesjonalnych klientów: w niektórych krajach możemy na przykład zaproponować rozwiązania w zakresie odbioru, dedykowane gniazda, usługi na miejscu.
Obowiązkowe kontrole dotyczą następujących funkcji:
  • Identyfikacja
  • Układ hamulcowy
  • Układ kierowniczy
  • Widoczność
  • Sprzęt oświetleniowy i inne części sprzętu elektrycznego
  • Osie, koła, opony, podwozie, rama, konstrukcja i wszelkie przymocowane do nich części
  • Pozostałe wyposażenie: pasy bezpieczeństwa, klakson
  • Układ wydechowy
Kontrole emisji mogą stanowić integralną część przeglądu lub być przeprowadzane oddzielnie od przeglądu bezpieczeństwa, w zależności od lokalnych przepisów.
Przepisy określają wady każdego elementu kontroli. W zależności od krytyczności wady, po wykonaniu niezbędnych działań naprawczych należy przeprowadzić ponowny test.