Programy certyfikowanych pojazdów używanych (CPO)

Zwiększona sprzedaż nowych i używanych samochodów dzięki dobrze zaprojektowanemu programowi CPO

W miarę jak branża motoryzacyjna dostosowuje się do trwających przemian, usprawnienie działalności związanej z samochodami używanymi może znacznie zwiększyć przychody. Kluczem jest połączenie zwiększonej podstawowej sprzedaży, przyciągania nowych klientów i wspierania działań posprzedażowych. Skuteczny program Certified Pre-Owned (CPO) i optymalne zarządzanie samochodami używanymi pomagają optymalnie dostosować te obszary, dzięki czemu firma jest bardziej odporna na zmiany.

Marże w sprzedaży nowych samochodów spadają, a zwroty z działalności posprzedażowej maleją. W tych okolicznościach rozsądnie jest wzmocnić strategię zarządzania używanymi samochodami i program CPO, które umożliwiają utrzymanie i poprawę sprzedaży przy jednoczesnym wykorzystaniu wartości rezydualnej marki.
Jako eksperci w branży motoryzacyjnej możemy pomóc w osiągnięciu regionalnego i krajowego potencjału sprzedaży, dzięki bardziej wydajnym procesom, usprawnionemu zarządzaniu zapasami i profesjonalnemu zarządzaniu potencjalnymi klientami. Metodologia DEKRA Advanced Blended Coaching (DEKRA ABC) pozwala nam ukierunkować nasze wsparcie zgodnie z Twoimi potrzebami, wykorzystując połączenie spotkań indywidualnych z formą zdalną spotkań i zapewnia wyjątkowy zwrot z inwestycji. Skupiamy się na długoterminowym sukcesie Twojej firmy z trwałą poprawą wyników sprzedaży i przychodów.

Twoje korzyści:

 • Zwiększenie sprzedaży samochodów używanych, aktywności B2C i wartości rezydualnych dzięki wsparciu naszych ekspertów i metodologii DEKRA ABC.
 • Pozyskanie nowych klientów samochodów używanych konkurencyjnymi ofertami i usługami oraz utrzymanie klientów serwisowych.
 • Optymalizacja i standaryzacja pozycjonowania cenowego.
 • Zwiększenie sprzedaży pakietów finansowych i ubezpieczeniowych oraz akcesoriów.
 • Optymalizacja relacji z klientami i poprawa ich satysfakcji.

Nasze podejście:

Rozumiemy znaczenie holistycznego podejścia przy projektowaniu skutecznego programu CPO. Dlatego zaczynamy od kompleksowej analizy rynku i benchmarków, aby ocenić możliwości i ograniczenia. Opierając się na naszych ustaleniach, współpracujemy z Tobą nad optymalnym pozycjonowaniem i pomagamy stworzyć identyfikację wizualną, mając na uwadze produkty, usługi i obietnice klientów programu, aby stworzyć unikalną propozycję sprzedaży (USP). Ponadto doradzamy w zakresie rozwoju merchandisingu, punktów sprzedaży (POS) i produktów komunikacyjnych.
Następnie nasi eksperci pomogą Ci z elementami strukturalnymi programu. Razem:
 • Określamy struktury i warunków członkostwa dealerów w programie.
 • Opracujemy przewodnik po programie zawierający normy, standardy i procesy, które należy wdrożyć.
 • Opracujemy narzędzia zarządzania do monitorowania wydajności poszczególnych dealerów i całego programu.
 • Wesprzemy rozwój strony internetowej programu i lokalizatora samochodów.
Jesteśmy po Twojej stronie podczas wdrażania programu, certyfikacji dealerów oraz monitorowania i kontroli standardów. Kluczową częścią udanego CPO jest zapewnienie satysfakcji klienta, co oznacza skupienie się na doświadczeniu klienta i wykorzystaniu jego satysfakcji. Elementy coachingu i szkoleń są dostarczane zgodnie z naszą metodologią Advanced Blended Coaching (DEKRA ABC), która łączy sesje indywidualne i wirtualne oraz szereg innych metod, aby zapewnić, że pomoc jest precyzyjnie ukierunkowana, elastyczna i spójna. Uważnie śledzimy postępy i w razie potrzeby proponujemy i wprowadzamy korekty.

Dlaczego DEKRA?

 • Jesteśmy zespołem ekspertów i konsultantów z bogatym doświadczeniem w nadzorowaniu udanych projektów z sieciami dealerskimi i niezależnymi salonami samochodów używanych.
 • Posiadamy doświadczenie w branży motoryzacyjnej i certyfikat ISO 17024.
 • Jesteśmy firmą o kulturze obsługi skoncentrowanej na wynikach, czego dowodem jest nasza metodologia DEKRA ABC, opracowana w celu wspierania doskonalenia i zapewnienia maksymalnego zwrotu z inwestycji.