Test DEKRA baterii pojazdów elektrycznych i hybrydowych

Test DEKRA baterii pojazdów elektrycznych/hybrydowych

Nasz test baterii pojazdu elektrycznego zapewnia przejrzysty pomiar pojemności baterii z uzyskaniem wyników w ciągu kilkunastu minut.

SoH w pojeździe elektrycznym ma bardzo duży wpływ na wartość rynkową pojazdu oraz jego użyteczność. Wysoce zaawansowany i precyzyjnie skalibrowany system pomiarowo-analityczny opracowany w wyniku pracy badawczej DEKRA, pozwala określić w sposób wiarygodny faktyczną kondycję baterii pojazdów elektrycznych/hybrydowych, przy zachowaniu tolerancji pomiaru na poziomie +/- 2,5%.
Test DEKRA baterii opiera się na opatentowanym i wysoce zaawansowanym algorytmie wykorzystującym sztuczną inteligencję oraz oferuje szybkie i dokładne wyniki, dostarczane w ciągu minut, a nie godzin, co jest typowe dla innych testów baterii pojazdów elektrycznych i hybrydowych.
Wiarygodność systemu pomiarowo-analitycznego testu DEKRA baterii została potwierdzona przez Uniwersytet Techniczny w Aachen, będący jedną z najbardziej prestiżowych uczelni technicznych w Niemczech.
Bateria trakcyjna jest głównym czynnikiem wpływającym na wartość rynkową pojazdu elektrycznego. Niekorzystne warunki, takie jak nieefektywny styl jazdy, wysoka prędkość jazdy, ciepło i zimno, przebieg, cykle ładowania i wiele innych czynników mogą zmniejszyć pojemność baterii.
Test DEKRA baterii zapewnia wiarygodne i przejrzyste określenie pozostałej pojemności akumulatora SoH, dzięki czemu kupujący i sprzedający mogą lepiej oszacować wartość, funkcjonalność i wydajność używanych pojazdów elektrycznych.
Procedura pomiaru
  Połączenie testera DEKRA z portem OBDI pojazdu oraz uruchomienie aplikacji DEKRA zainstalowanej na smartfonie eksperta DEKRA.
  Najczęściej zadawane pytania
  Jakie czynniki wpływają na starzenie się baterii pojazdu elektrycznego/hybrydowego?
  Starzenie się baterii jest nie tylko funkcją czasu (wiek kalendarzowy), ale także cyklicznego ładowania i rozładowywania (wiek cykliczny). Wraz ze starzeniem się baterii stopniowo zmniejsza się jej pojemność, co wpływa na zasięg pojazdu. Starzenie się baterii trakcyjnej pojazdu elektrycznego/hybrydowego oznacza pogorszenie się jej właściwości. Oprócz starzenia się baterii do innych negatywnych czynników należą: wysoka temperatura, przeładowanie (wysokie napięcie), głębokie rozładowanie (niskie napięcie), wysokie napięcie ładowania.
  Dlaczego ważne jest, aby znać pozostałą pojemność baterii SoH?
  Czym test DEKRA baterii różni się od innych testów?
  Jakie są warunki wstępne do przeprowadzenia testu?
  Jak dokładnie przebiega test?
  Co zawiera raport i jak można go otrzymać?
  Dla jakich typów pojazdów można obecnie przeprowadzić test?
  Zamów test baterii w DEKRA!
  Usługa dostępna obecnie na terenie miast: Gdańsk/Gdynia/Sopot, Poznań, Radom, Warszawa, Wrocław.