Poprawa wydajności biznesowej samochodów używanych

Zwiększ sprzedaż samochodów używanych i rentowności dzięki metodologii DEKRA ABC.

W obliczu zmian i wyzwań stojących przed branżą motoryzacyjną na całym świecie, sprzedaż nowych samochodów może podlegać większym wahaniom. W takich okolicznościach samochody używane odgrywają kluczową rolę w utrzymaniu rentowności i zrównoważonego rozwoju dealerów i sieci. Optymalizując procesy i procedury wspierające działalność związaną z samochodami używanymi, można wykorzystać ich potencjał oraz zwiększyć sprzedaż i rentowność.

Wspieranie działalności związanej z samochodami używanymi jest dla dealerów zrównoważonym sposobem na osiągnięcie solidnej rentowności w niepewnych czasach. W rzeczywistości, biorąc pod uwagę modele dystrybucji nowych samochodów, a także niepewność związaną z globalnymi wydarzeniami, działalność związana z samochodami używanymi może być strategiczną linią biznesową dla dealerów i sieci.
Aby poprawić sprzedaż i rentowność samochodów używanych, nasi eksperci wykorzystują swoje doświadczenie i wiedzę branżową. Analizujemy status quo, a następnie tworzymy spersonalizowany plan poprawy, aby wypełnić luki. Dzięki naszej metodologii DEKRA Advanced Blended Coaching możemy ukierunkować nasze interwencje, aby pomóc Ci osiągnąć cele przy jednoczesnej maksymalizacji zwrotu z inwestycji. Obszary zainteresowania mogą obejmować dostosowanie wskaźników KPI, dywersyfikację źródeł zaopatrzenia lub poprawę relacji z klientami.

Twoje korzyści:

 • Profesjonalizacja strategicznej linii biznesowej.
 • Zwiększenie wolumenu sprzedaży i ROI, dzięki naszej metodologii coachingu mieszanego.
 • Dywersyfikacja kanałów zaopatrzenia.
 • Optymalizacja relacji z klientami i poprawa ich zadowolenia.
 • Poszerzanie bazy danych klientów.

Nasze podejście:

Nasi eksperci stosują holistyczne podejście do poprawy sprzedaży samochodów używanych w sieci lub salonie dealerskim, zaczynając od kompleksowej diagnozy status quo. Oznacza to dokładne przyjrzenie się:
 • Ogólny plan biznesowy wraz ze szczegółową analizą i omówieniem wskaźników KPI.
 • Zarówno przychody ze sprzedaży, jak i przychody posprzedażowe, a także analiza lokalnego i regionalnego potencjału sprzedaży.
 • Struktury fizyczne, finansowe i handlowe oraz sposoby działania.
 • Udział w rynku i działania marketingowe.
 • Analiza stanu cyfryzacji firmy.
Wyniki tej diagnostyki określają, w jaki sposób zajmujemy się obszarami wymagającymi poprawy, takimi jak rozwój cyfrowej komunikacji marketingowej, coaching i szkolenia pracowników, optymalizacja procesów i procedur oraz wspieranie zarządzania relacjami z klientami (CRM).
Współpracujemy z Tobą, aby opracować plan działania dla Twojego spersonalizowanego projektu poprawy sprzedaży samochodów używanych, wykorzystując naszą metodologię Advanced Blended Coaching (DEKRA ABC). DEKRA ABC obejmuje połączenie sesji zdalnych i osobistych, a także treści cyfrowych i e-learningu w celu większego dostosowania i elastyczności, konsekwentnego wzmacniania kluczowych koncepcji i wyjątkowego zwrotu z inwestycji. Nasz zespół służy strategicznym doradztwem przez cały okres wdrażania oraz monitoruje wyniki i postępy.

Dlaczego DEKRA?

 • Jesteśmy zespołem ekspertów i konsultantów coachingowych certyfikowanych zgodnie z normą ISO 17024.
 • Mamy bogate doświadczenie w nadzorowaniu udanych projektów z wieloma sieciami dealerskimi związanymi z producentami i niezależnymi salonami samochodów używanych.
 • Specjalizujemy się w dostarczaniu spersonalizowanych coachingów i szkoleń łączących wiedzę i innowacje (DEKRA ABC), aby wspierać sukces i maksymalizować zwrot z inwestycji.