Energetyka wiatrowa z DEKRA
Energetyka wiatrowa

Energetyka wiatrowa

Elektrownie wiatrowe, zarówno te na lądzie, jak i te na morzu, muszą być zaprojektowane tak, aby wytrzymać trudne warunki pogodowe i niezawodnie dostarczać energię przez cały okres swojej działalności, który może trwać dwadzieścia lat lub dłużej. Przerwy w działaniu lub awarie mogą powodować duże problemy dla osób zarządzających i pracujących przy tych instalacjach. Dlatego niezmiernie ważne jest, aby jakość i bezpieczeństwo były priorytetem na każdym etapie ich życia – od planowania, przez budowę, po eksploatację i ostatecznie demontaż.
Realizacja takiego projektu wymaga również skomplikowanego procesu uzyskiwania zezwoleń i stosowania się do szczegółowych procedur licencyjnych i odbiorowych. DEKRA dysponuje międzynarodowym zespołem ekspertów, którzy są gotowi zapewnić wsparcie na każdym z tych etapów, aby cały proces przebiegał płynnie i bezpiecznie.

Skorzystaj dzięki współpracy z DEKRA!

 • Bogate doświadczenie: Od prawie stu lat DEKRA koncentruje się na wspieraniu naszych klientów w osiąganiu maksymalnego bezpieczeństwa i produktywności.
 • Nasi eksperci są zawsze blisko: sieć wewnętrznych ekspertów, spółek zależnych i przedstawicieli DEKRA obejmuje ponad 60 krajów i pięć kontynentów.
 • Wsparcie przez cały cykl życia elektrowni wiatrowej: od planowania po demontaż.
 • Kompleksowe portfolio usług: kampanie pomiaru wiatru, inspekcje urządzeń i konstrukcji stalowych, nadzory inwestorskie, techniczne i środowiskowe due diligence, inspekcje dronami, inspekcje dostawców, expediting, doradztwo i ekspertyzy w kwestiach bezpieczeństwa.
 • Niezależna, neutralna i niezawodna: DEKRA jest jedną z największych na świecie niezależnych organizacji eksperckich w branży TIC (Testing, Inspection, Certification).
  Planowanie jest kluczowym czynnikiem sukcesu, szczególnie w przypadku wymagających i złożonych projektów, takich jak budowa i eksploatacja elektrowni wiatrowej. Jest wiele rzeczy do wzięcia pod uwagę: względy bezpieczeństwa i potencjalne ryzyko, względy zdrowotne i środowiskowe, wybór materiałów i sprzętu, bezpieczeństwo cybernetyczne, a także wymagania audytowe i zarządzanie całym procesem.
  Dzięki współpracy DEKRA jesteś objęty ochroną: Nasi eksperci zapewniają wsparcie i koordynację strategii i zarządzania ryzykiem, przeprowadzają oceny dotyczące szerokiego zakresu aspektów oraz doradzają w kwestiach związanych ze środowiskiem, zdrowiem i bezpieczeństwem. Jest wiele rzeczy, o których należy pamiętać na etapie planowania – DEKRA pomoże Ci w tym procesie (ESA 1, ESA 2, TDD, audyty techniczne).

  Usługi DEKRA dla energetyki wiatrowej

  DEKRA oferuje kompleksowe wsparcie dla inwestorów oraz operatorów elektrowni wiatrowych, który obejmuje wszystkie fazy cyklu życia: od wstępnych ocen w fazie planowania i szeroko zakrojonych kampanii pomiaru wiatru, następnie audytów i badań due diligence (techniczne, środowiskowe, ESG), nadzorów inwestorskich, inspekcji i audytów dostawców, eksperckiego wsparcia w zakresie zarządzania podczas budowy i zaopatrzenia, po monitorowanie i konserwację w fazie eksploatacji oraz usługi inspekcyjne i eksperckie na etapie demontażu farmy wiatrowej.
  Nasze usługi są indywidualnie dopasowywane do danego projektu i wymagań klienta.