panele solarne
Energetyka słoneczna

Energetyka słoneczna

Technologia fotowoltaiczna cieszy się dużym zainteresowaniem wśród przedsiębiorstw, jak i indywidualnych inwestorów. W kontekście stale rosnącego globalnego zapotrzebowania na energię, źródła odnawialne, takie jak energia słoneczna, odgrywają kluczową rolę w transformacji energetycznej. Zdolność dostosowania wielkości instalacji do różnorodnych potrzeb użytkowników, od małych domostw po duże kompleksy przemysłowe, sprawia, że energia słoneczna jest nie tylko elastyczna, ale także niezwykle skalowalna. Prognozy wskazują, że do 2050 roku energia słoneczna może stać się dominującym źródłem energii na świecie.
Wobec tych perspektyw, kluczowe staje się zapewnienie bezpieczeństwa, niezawodności i zgodności z normami branżowymi przez wszystkich operatorów i producentów systemów fotowoltaicznych, co jest niezbędne dla zapewnienia zrównoważonego rozwoju i bezpieczeństwa dostaw energii. DEKRA wspiera rozwój energetyki słonecznej na wielu poziomach, świadcząc usługi inspekcyjne, audytowe oraz szkoleniowe i doradcze.

Skorzystaj dzięki współpracy z DEKRA!

 • Bogate doświadczenie: Od prawie stu lat DEKRA koncentruje się na wspieraniu naszych klientów w osiąganiu maksymalnego bezpieczeństwa i produktywności.
 • Nasi eksperci są zawsze blisko: sieć wewnętrznych ekspertów, spółek zależnych i przedstawicieli DEKRA obejmuje ponad 60 krajów i pięć kontynentów.
 • Wsparcie przez cały cykl życia elektrowni słonecznej: od planowania po demontaż.
 • Kompleksowe zarządzanie realizacją inwestycji, w tym: kampanie pomiaru nasłonecznienia, analizy ryzyka, inspekcje urządzeń i konstrukcji stalowych, nadzory inwestorskie, techniczne i środowiskowe Due Diligence, inspekcje dronami, inspekcje dostawców, expediting, szkolenia, doradztwo i ekspertyzy, pomiary elektryczne.
 • Niezależna, neutralna i niezawodna: DEKRA jest jedną z największych na świecie niezależnych organizacji eksperckich w branży TIC (Testing, Inspection, Certification).
  Planowanie jest jednym z kluczowych czynników sukcesu, szczególnie w przypadku projektów, które w tak dużym stopniu zależą od warunków pogodowych, nasłonecznienia. Jest wiele aspektów do rozważenia: aspekty środowiskowe, lokalizacyjne, pozwolenia, zezwolenia, względy bezpieczeństwa i wiele innych.
  Dzięki współpracy DEKRA jesteś objęty ochroną: Nasi eksperci zapewniają wsparcie w zakresie badania due diligence środowiskowego (ESA 1, ESA2) i technicznego, audytów i analiz nasłonecznienia terenu inwestycji, przygotowują analizy zagrożeń dla przemysłowych instalacji fotowoltaicznych, doradzają w kwestiach związanych ze środowiskiem i bezpieczeństwem.
  Jest wiele rzeczy, o których należy pamiętać na etapie planowania – DEKRA pomoże Ci w tym procesie.

  Wsparcie dla wszystkich zaangażowanych stron

  Aby zapewnić bezpieczeństwo i efektywność procesu inwestycyjnego przemysłowej farmy fotowoltaicznej, oferujemy kompleksowy portfel usług wszystkim zaangażowanym w planowanie, budowę i obsługę systemów energii słonecznej, a także na etapie ich wycofania z eksploatacji.
  Obejmuje to wsparcie dla deweloperów projektów, inwestorów, producentów, operatorów oraz osób z sektora finansów i ubezpieczeń.